KARTAL WINERY, CHARDONNAY BAG IN BOX 2021, 5L

940 ден

SKU: КАРТАЛ5.5 Категории: , ,

Шардонето за ова вино доаѓа од насади кои се наоѓаат во велешкото виногорје, микролокалитет викан Камењата. Суво вино кое се одликува со кристална светло-жолта боја. Допадливо на нос со нагласени ароми на свеж ананас, банана и ноти на изрендана кора од жолт лимон. На вкус изобилие на сочно тропско овошје, зрела праска, проследени со вибрирачка киселина и зачински завршеток.

Берба 2021

Дополнителни Информации

Тежина 5 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY, CHARDONNAY BAG IN BOX 2021, 5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *