KARTAL WINERY, VRANEC 2017, 0.75L

370 ден

SKU: КАРТАЛ2.2 Категории: , ,

100% Вранец со темно-црвена рубин боја. Интензивен, чист мирис на боровинки и модра слива. Свилена текструра со заокружени меки танини и послевкус кој се памти.

Се служи на температура од 16 до 18 С. Најдобар е во комбинација со свинско месо, телешко месо и дивеч.

Алкохол: 14,5%

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY, VRANEC 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *