KUVIN WINERY, MUGRA SAUVIGNON BLANC, 0.75L

499 ден

SKU: КУВИН СОВИЊОН Б Категории: , , ,

Виното е ароматично свежо и префинето со нежна жолто сламеста боја и зелена рефлекса, која дава прекрасна бистрина. Мирисот на ова вино е со арома на пролетни тревки, грашак, аспарагус и цветови комбинирани. При консумирање, во устата и грлото дава убаво избалансирана хармонија со продолжен вкус. Виото е јасно елегантно суво, но нежно слади.

Се служи на температура од 8-10°C во комбинација со морски плодови,риба и козјо сирење

Дополнителни Информации

Земја:

,

Македонски винарии:

,

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KUVIN WINERY, MUGRA SAUVIGNON BLANC, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *