KUVIN WINERY, ZLATNIK CHARDONNAY, 0.75L

290 ден

Out of stock

SKU: КУВИН ШАРДОНЕ Категории: , , ,

Суво бело вино со регионално потекло. Виното е со нежна, жолто-зеленкаста боја, која дава прекрасна бистрина. Мирисот на ова вино е со арома на пролетни треви и цветови, комбинирани со цитрусови и јаболкови вкусови. При консумирање, во устата и грлото дава убаво избалансирана хармонија со продолжен вкус. Виното е суво, но нежно слади.

Дополнителни Информации

Земја:

,

Македонски винарии:

,

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KUVIN WINERY, ZLATNIK CHARDONNAY, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *