LAZAR WINERY, GRAND CUVÉE ALLURE 2020, 0.75L

890 ден

6 in stock

SKU: ВИНО ЛАЗАР ГР Категории: ,

Овие вина се произведени од специјално селектирани лозја од селото Курија во Тиквешката винска област, на една милја од винаријата. Овие атрактивни вина имаат повеќе структура на примарни и секундарни ароми, доза на минералност, средна киселост, полно тело, добро интегриран алкохол.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, GRAND CUVÉE ALLURE 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *