MILEV WINERY, VIRGO CABERNET FRANC 0.75L

500 ден

SKU: MILEVCF Категории: ,

Ова вино е сакано поради неговиот вкус на бугарска пиперка и средно-висока киселост. Направено со љубов и страст од одбрано грозје и од доцна берба. Совршен за секоја пригода, нашиот Каберне Франк изобилува со ароми на слатки јагоди, црна цреша и бугарска пиперка.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MILEV WINERY, VIRGO CABERNET FRANC 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *