MILEV WINERY, VIRGO TRAMINER 0.75L

390 ден

SKU: MILEVTRA Категории: ,

Со интензивна брилијантна златна до слама-жолта боја, виното е дискретно луто на носот и со типична арома на каранфилче и рози. Совршено избалансирано бело вино со свежа киселост и долг финиш.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MILEV WINERY, VIRGO TRAMINER 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *