TIKVES, ALEXANDRIA 0.75L ROSE

275.00 ден

Out of stock

Категории: ,

Купажа од сортите мускат хамбург, мерло и каберне совињон. Полусуво розе вино со светло розова боја и изразени тропски ароми при што преовладува аромата на манго со ноти на бело овошје и ѓумбир. Вино со лесно тело и свежа киселост и балансирани ароми на праска, кајсија и диња.

Идеално во комбинација со свежи салати, лесни тестенини и овошни десерти.

Температура на служење 10-12°C

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Кабарне Сувињон, Мерло, Мускат Хамбург

% алкохол

12.5 %

Локални Винарии

Тиквеш

Регион

Тиквеш

Земја

Македонија

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVES, ALEXANDRIA 0.75L ROSE”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *