TIKVEŠ WINERY, ALEXANDRIA ROSÉ 0.75l

275 ден

SKU: ТИКALEKS.ROZEKLA Категории: ,

Купажа од сортите мускат хамбург, мерло и каберне совињон. Полусуво розе вино со светло розова боја и изразени тропски ароми при што преовладува аромата на манго со ноти на бело овошје и ѓумбир. Вино со лесно тело и свежа киселост и балансирани ароми на праска, кајсија и диња.

Идеално во комбинација со свежи салати, лесни тестенини и овошни десерти.

Температура на служење 10-12°C

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

, ,

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, ALEXANDRIA ROSÉ 0.75l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *