DOMAINE BAROVO, BAROVO RED 0.75l

1.860 ден

SKU: ТИК.БАРОВО Ц Категории: ,

Свежите ноќи и топлите и суви денови во Барово, лоцирано во пазувите на Кожуф Планина, ни овозможија да создадеме раскошна, моќна и совршено балансирана купажа на вранец и кратошија, која освојува со мирисот на капини, диви јагоди и боровинка, зрелите и раскошни танини и изразено долгата завршница.

Виното послужете го на температура од 16 до 18°С, придружено со јагнешко, чадени ребра, месо од дива свиња или бифтек со прелив од шумско овошје

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

,

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “DOMAINE BAROVO, BAROVO RED 0.75l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *