TIKVEŠ WINERY, MERLOT LUDA MARA 0.75l

599 ден

SKU: ТИКВЕШ МЕРЛОТ2 Категории: ,

Мерло е квалитетно суво црвено вино со рубин-црвена боја. Се одликува со арома на презреано грозје, мед и смеса на карамелизирани шумски плодови. Хармоничниот вкус кај ова вино го дава балансот на киселините, екстрактите и на алкохолот, заокружен со сладникав и јак финиш. Се препорачува со јагнешко, свинско или пилешко месо.

Температура на служење 16-18°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, MERLOT LUDA MARA 0.75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *