TUSSOCK JUMPER, TEMPRANILLO 2019, 0.75L

540 ден

SKU: TJ TEMPRANILLO Категории: ,

Потекнува од Шпанија, земја која е специфична по големите разлики во температурата помеѓу денот и ноќта. Врелите, сончеви денови даваат сила и карактер на грозјето, а свежите ноќи овозможуваат тоа да бидат во одлична состојба кога ќе дојде времето за берба. Виното минува 6 месеци во американско и француско дабово буре пред да биде подготвено за флаширање.
Ароми на црвено овошје и крем. Моќно, но свежо, со ноти на бобинки.
Најдобро е да се служи на 17 °C – 18°C со бифтек или сирење.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Стил:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TUSSOCK JUMPER, TEMPRANILLO 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *