VENEC WINERY, TRAMINEC SINGLE BLOCK 2021, 0.75L

490 ден

Категории: ,

Суво бело вино добиено од сортата Траминец од сопствени насади на винаријата во месноста викана Соколче. Се одликува со светло жолта боја и ароми на нарциси и бели цвеќиња. Вино со неверојатна свежина и полн вкус на сочен лимон и зачини, изразена минералност која му дава дополнителна комплексност.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VENEC WINERY, TRAMINEC SINGLE BLOCK 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *