VINA CHOCALAN, CHARDONNAY NEW RESERVA 2021, 0.75L

700 ден

Категории: ,

Светло злато, со ароми на зрела круша, диња и ананас. Богатството и киселоста се убаво избалансирани со вкусови на кајсија, тропско овошје и неколку ноти на тост и ванила. НАГРАДИ: Сребрен медал @ Chardonnay du Monde 2018

Сирења, месни чорби со сосови, печено говедско месо, пржено јагнешко месо, свинско месо и скари.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VINA CHOCALAN, CHARDONNAY NEW RESERVA 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *