YARRAN WINES, RIVERINA- SHIRAZ 2019, 0.75L

920 ден

Категории: ,

Прекрасна, сјајна рубин црвена боја со виолетова рефлексија. Зрел нос од црни сливи, капини и навестување темјанушки. Прекрасно кружен и сочен вкус. Во устата ги доживуваме истите зрели, овошни сензации со ноти на дрво и допир на тост

 

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “YARRAN WINES, RIVERINA- SHIRAZ 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *