BODEGAS VINA VILANO, ROBLE BLACK TEMPRANILLO 2020, 0.75L

1.050 ден

15 in stock

Категории: ,

Темна, гранат црвена боја со виолетови нијанси. Интензивни ароми на црвени и црни рибизли, билки и балсамико оцет. Ноти на мока и какао го придружуваат сегашниот вкус. Долг, избалансиран и зачаден послевкус. Ова е вистинско „месо“ вино! НАГРАДИ: gouden medaille Mundus Vini 2018, златен медал Berliner Wein Trophy

Црвено месо печено или на скара, солени јадења од месо, јагнешко и дивеч.

Берба: 2020 година
Бренд : Bodegas Viña Vilano
Наслов: Робл Блек
Класа: Tempranillo
Регион: Ribera del duero
Земја: Шпанија
Боја: Црвена
Алкохол: 14,50 %
Лит: 0,75

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Регион:
Берба:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BODEGAS VINA VILANO, ROBLE BLACK TEMPRANILLO 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *