BONONIA ESTATE WINERY, GOMOTARTSI GAMZA, 0.75L

480 ден

SKU: 121345 Категории: ,

100% Гамза, автохтона сорта на грозје од северозападна Бугарија

Gomotarzi Gamza е свежо и лесно за пиење вино со светло до средно тело со вкус на малина и вишна, сува среден финиш.

Разладете го пред да пиете!

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BONONIA ESTATE WINERY, GOMOTARTSI GAMZA, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *