BOVIN, A`GUPKA 2015 0.75L

3.690 ден

Неодоливо вино од доцна селективна берба на дехидрирани гроздови од сопствените насади. Интензивна боја на рубин и гранат, нуди богатство oд ароми на зрело овошје и темна чоколада. Со полно тело, комплексно и импресивно, го преплавува вкусот, продолжувајќи го задоволството со долг послевкус. Погодно е за спарување со различен тип на храна, зреено сирење, месо на скара, особeно дивеч.

Препорачана температура на служење:  15ºC – 17ºC

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, A`GUPKA 2015 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *