Sale!

BOVIN, ERA 2012 0.75L

15.380 ден

ERA  е уникатно вино од сортата Вранец добиено од доцна селективна берба на дехдрирани гроздови. Вино со интензивна рубин боја и силен мирис на шумски плодови. Со полно тело, комплексно и импресивно, ја преплавува палетата на вкусови со зрели овошја како што се боровинка, слива и аронија, кафе, темно чоколадо, продолжувајќи го вашето задоволство со долг послевкус. Особено е погодно за спарување со силна храна, печено свинско, мрсна риба, дивеч, јагнешко и зачинето сирење.

Препорачана температура на служење:  15ºC – 17ºC

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, ERA 2012 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *