BOVIN, GRASHEVINA 2019, 0.75L

720 ден

Мирисот на цитрус и јаболко е поткрепен со остра овошна арома. Бовин Грашевина дава свежа и овошна арома на непцето, помешана со мирис на цвеќе, зелено јаболко, ананас и доволно киселост, давајќи комплексност и долга завршница. Најдобро се сервира разладено со сите сирења, риби и морски плодови.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, GRASHEVINA 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *