BOVIN, IMPERATOR 2018

1,810.00 ден

Категории: ,

Император е уникатно вино произведено од сортата Вранец, од доцна берба од избрано грозје од лозовите насади на Бовин. Вино со длабока, црвена боја и интензивна арома на шумски плодови како боровница, „мајка на дрвото” – рrunus spinosa, рибизла и киселкасти цреши. Вкусот ја следи аромата, е јак и свеж.

Се препорачува да се сервира на трпеза со свинско месо, јагнешко и помасна риба, на температура од 15-17’C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Вранец

Локални Винарии

Бовин

Земја

Македонија

Регион

Тиквеш

Стил

Богато и Полно (Црвено)

Берба

2012, 2018

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, IMPERATOR 2018”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *