BOVIN, VENUS 2018 0.75L

620 ден

Категории: ,

Венус е вино кое е мешавина од сортите Вранец и Мерло, со интензивна црвена боја. Со одличен мирис, со богати ноти на црвени овошја и бобинки. Прекрасна арома со одлично избалансиран, долготраен, субтилен, заокружен и свеж вкус. Венус може да биде совршена „придружничка” на трпеза богата со печено свинско, телешки медаљони и зачинети сирења. Препорачуваме да биде сервирано на температура од 15-17°C.

Венус може да биде совршена „придружничка” на трпеза богата со печено свинско, телешки медаљони и зачинети сирења. Препорачуваме да биде сервирано на температура од 15-17°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

,

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, VENUS 2018 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *