BOVIN, PREMIER 2017 0,5L

1.480 ден

SKU: БОВИН ПРЕМИЕР Категории: ,

ПРЕМИЕР е уникатно, полу-слатко вино од сортата Каберне Совињон произведено само од БОВИН. Добиено од неиригирани и еколошки одгледувани лозови насади, зрната од оваа сорта – Премиер – се внимателно собирани касно во тек на гроздоберот. Екстремно мали количества приноси (2,400 kg per ha) и висока зрелост на зрното (28% шеќер) му даваат на ова ексклузивно вино изобилство алкохол и сув екстракт. ПРЕМИЕР има богато црвена боја и примамливо комплексна арома на суво грозје, грозје и мед. Полно и богато ова посебно вино има необичен вкус на нектар и долготраен овошен послевкус. Се сервира многу малку изладено; ПРЕМИЕР може да биде и самиот тој десерт ил икако дополнување на слатки и деликатни пецива. Вистински еликсир на животот.

Дополнителни Информации

Тежина 0,5 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, PREMIER 2017 0,5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *