CA DEL BOSCO, CUVEE PRESTIGE FRANCIACORTA 0.75L

3.150 ден

SKU: FRANCIACORT Категории: ,

Пенливо вино од најдобрите селекции на грозје Шардоне, Пино Ноар и Пино Блан од најдобрите лозја кои се винифицирани посебно и вешто споени со резервите на најдобрите берби (најмалку 20%), во магичниот ритуал на создавање на Cuvée. Само по најмалку 25 месеци стареење на талог, ова вино ќе може да го изрази своето богатство и идентитет. Класична Franciacorta, избалансирана, пријатно свежа и кисела. Совршен за секоја пригода.

Грозје: Шардоне 82%, Пино Блан 1,5%, Пино Ноар 16,5%

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

, ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CA DEL BOSCO, CUVEE PRESTIGE FRANCIACORTA 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *