CATALINA SOUNDS, PINOT NOIR 2020, 0.75L

1.550 ден

Категории: ,

Заводливи ароми на касис, црни цреши и капини поддржани од тост даб, каранфилче и црн пипер. Убаво и вкусно чувство на уста со свежо овошје од цреши кое дава елеганција и финес. Рамнотежата и контролираната упорност продолжуваат во долгиот, кадифено „зачаден“ финиш.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

% алкохол:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CATALINA SOUNDS, PINOT NOIR 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *