CHÃO DA PORTELA WINERY, VIOSINHO RESERVA WHITE 2018, 0,75L

1.100 ден

Категории: ,

БЕЛО ВИНО
13,5% Vol, 0,75 л
Берба 2018 година
Регион Португалија, Douro DOC
Сорти на грозје 100% Viosinho
Грозје собрано во кутии од 20 кг. Винификација
го следи системот со отворен излив со контролирана ферментација
на 15º околу 2 недели
Зреење 3 месеци во шише
Флаширање април 2019 година
Пакување 6 шишиња
Производство 5.000 шишиња
Ноти за дегустација Боја на цитрус со многу јасни ароми на лимета, манго
и тропско овошје. Лесно и свежо вино со избалансирана, но присутна киселост
Спарување Риба на скара, цевиче, суши, салати, морски плодови

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Берба:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHÃO DA PORTELA WINERY, VIOSINHO RESERVA WHITE 2018, 0,75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *