CHATEAU KAMNIK, CUVÉE KAMNIK RED 2022, 5L

1.950 ден

SKU: 010000003453-20 Категории: ,

Премиум суво црвено вино, добиено од внимателно одбрани врвни сорти грозје: Cabernet Sauvignon, Merlot, Sangiovese, Montepulciano, Arinarnoa. Се одликува со рубин црвена боја. Аромата е комплексна, овошно-зачинска, со арома на црна рибизла, ванила и џем од капини. Вкусот е полн и има добро структурирани и интегрирани танини.

Се сервира на температура од 14-16 °С.

Алкохол 13.5%

Дополнителни Информации

Тежина 5 kg
Сорта:

, , ,

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, CUVÉE KAMNIK RED 2022, 5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *