CHATEAU KAMNIK HERITAGE GRAND RESERVA 2016

From: 6.770 ден

Clear
SKU: 5319990952085-16 Категории: ,

 

Ова вино е произведено 100% од сортата Каберне Совињон. Неговата комплексност доаѓа од 30-месечното зреење во нови француски и Американски дабови буриња, под строго контролирана температура и услови на влажност во нашата соба за зреење. Се дефинира со длабока рубин црвена боја со темно виолетови нијанси. Открива интензивен, комплексен мирис на темнo зрнесто овошје надополнето со дискретни тонови на ванила и хармонични киселини и долг овошно-чоколаден послевкус.

Препорачанa температура на служење: 15-18 %.
Уживајте во ова вино во комбинација со црвени месни специјалитети, дивеч во пикантен сос, одбрано зреено сирење.

Алкохол: 16.1 %

Полнето: Јуни 2019

Награди: Mondial Des Vins Extremes, 2019 – Златен медал

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
% алкохол:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Награда:
Достапни волумени:

, , ,

Стил:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK HERITAGE GRAND RESERVA 2016”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *