ILIEV WINERY, TEMJANIKA 2022, 0.75L

450 ден

SKU: ВИНОИЛИЕВТЕМ Категории: , ,

Суво бело вино од сортата Темјаника со златно – жолти нијанси, изразена мускатна
арома, полно тело и богат екстракт на виното што му дава хармоничност и
долготрајност

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ILIEV WINERY, TEMJANIKA 2022, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *