CHATEAU KAMNIK, VRANEC LATE HARVEST 2019, 0.5L

990 ден

Категории: ,

Доцна берба на одбрани зрна Вранец 100%. Виното се одликува со длабока рубин црвена боја. Аромата е интензивна; сируп од шумско овошје, компот од суви црни сливи и црни цреши, зачини. Вкусот е сладок, полн, екстрактивен, но хармоничен со тонови од цимет и кафе; долготраен послевкус. 24 месеци зреено во Американски и Француски дабови буриња.

Комбинирајте го ова вино со чоколадни десерти и одбрани сирења.

Препорачана температура на послужување: 12°С.

Алкохол: 17.5%

Полнето: Април 2024

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, VRANEC LATE HARVEST 2019, 0.5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *