DOMAINE DE LA COTE DE L’ANGE, CHATEAUNEUF DU PAPE RED 2018, 0.75L

2.890 ден


18 in stock

Категории: ,

Прекрасна темноцрвена гранета со рефлексии кои полека се расплетуваат. Носот се отвора со ароми на сушено цвеќе (роза), компот од црвено овошје. Зачадени ноти на дивеч, зачини како бибер и цимет, со нијанси на овошје на ракија. Многу полна во устата, мека и структурирана. Со долг финиш на ароми на дивеч и ванила.

Наслов:  Шатонеф-ду-Папе
Регион: Рона
Земја: Франција
Боја: Руж
Алкохол: 15,50 %
Лит.: 0,75

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Регион:
Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “DOMAINE DE LA COTE DE L’ANGE, CHATEAUNEUF DU PAPE RED 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *