DOMAINE OLGA RAFFAULT, CHAMP CHENIN, CHINON BLANC 2019, 0.75L

2.530 ден

24 in stock

Категории: ,

Сјајна, светло жолта боја. Ароми на цитрус, жолто јаболко. По неколку години, се појавуваат и подлабоки ноти на цвеќиња, мед и свежи ливадски печурки. Жив и минерален карактер.

Одлично со пржена или печена риба, азиска кујна, салати со пилешко или друга живина.

Берба: 2019 година
Производител: Domaine Olga Raffault

Наслов: 2019 година – Домен Олга Рафа – „Шамп Ченин“ – Чинон – Лоара
Класа: Chenin Blanc – Reconversion Biologique –
Регион: Лоара

Земја: Франција
Боја: Светло жолта
Алкохол: 12,50 %
Лит.: 0,75

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Регион:
Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “DOMAINE OLGA RAFFAULT, CHAMP CHENIN, CHINON BLANC 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *