ENIRA ROSE, BESSA VALLEY

550 ден

Enira Rosé 2019 е спој помеѓу сортите Syrah и Petit Verdot. Виното се карактеризира со светла, бледо розова боја со портокалови нијанси со прекрасен букет создаден од банани, праска, круша и бели цветови. Вкусот е сложен, хармоничен со интегрирана киселост. Прекрасен после-вкус со средна должина.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ENIRA ROSE, BESSA VALLEY”

Your email address will not be published. Required fields are marked *