FANTINEL, REFOSCO LA RONCAIA 2013, 0.75L

1.800 ден

SKU: FANTINEL08 Категории: ,

Најпознатата автохтона сорта од регионот Фриули во едно премиум издание. Темно црвена мистична боја со нијанси на тула, нефилтрирано. Многу интензивен богато буке од мармалад од суви сливи, пасирани боровинки, капини и дискретни земјени тонови со нијанси на тутун и црн бибер. Полно, робусно, комплексно тело со свилени танини и вибрантна свежина со совршено добро интегриран алкохол и мнооогу долг послевкус кој се памти.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:
Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, REFOSCO LA RONCAIA 2013, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *