FELIX SOLIS, MUCHO MAS ROSE 0.75L

480 ден

SKU: VINUMMM1 Категории: ,

Бледо розова боја. Во носот доминираат ароми на црвено овошје. На непцето е свежо, со совршена рамнотежа помеѓу овошјето и киселоста, истакнувајќи ја неговата хармонија и слатка сензација.
Ги придружува сите видови предјадења, риба и морски плодови.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FELIX SOLIS, MUCHO MAS ROSE 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *