FILOVSKI WINERY, TEMJANIKA 2022, 0.75L

332 ден

8 in stock

SKU: ФИЛОВСКИ ТЕМЈАНИ Категории: , ,

Темјаниката од винарија Филовски е квалитетно суво, бело вино, направено од една од најблагородните вински сорти, која изобилува со арома составена од зачини, свежо грозје и цитрусни овошја надополнети со цветни ноти. Виното е со жолто-зелена боја, долготраен вкус и интензивна свежина. Најдобро се служи на температура од 10-12 степени, а препорачано се комбинира во прилог на лесни меса, морска храна и зрели сирења.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Регион:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FILOVSKI WINERY, TEMJANIKA 2022, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *