BONONIA ESTATE WINERY, GOMOTARTSI SAUVIGNON BLANC 2021, 0.75L

480 ден

100% Совињон Блан

Урамнотежено и еластично вино со сочна арома на зрели жолти јаболка, свеж ѓумбир и лимета. Неговото тело е елегантно, свежо и меко и му дава пријатна мекост на послевкусот.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BONONIA ESTATE WINERY, GOMOTARTSI SAUVIGNON BLANC 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *