HIGH HEAVEN, COLUMBIA VALLEY – CLOUD MOUNTAIN CHARDONNAY 2019, 0.75L

1.650 ден

Категории: ,

Слама, златно жолта, боја. Носот веднаш открива ароми на свежи јаболка, круши, нектарина и ананас. Се откриваат фино кремасти поими за бриош. Вкусот се потврдува со свежи цитрусни тонови, колачи и нота на карамела. Чувството на устата е убаво и кружно и сочно.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “HIGH HEAVEN, COLUMBIA VALLEY – CLOUD MOUNTAIN CHARDONNAY 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *