HILL & DALE, PINOTAGE 2018, 0.75L

700 ден

SKU: ZAHD32 Категории: ,

Боја: Длабоко рубин со младешки пурпурни украси.
Букет: Комплексност што се соединува со црвени цреши, темни, зрели сливи и сливи со цимет, кардамон и каранфилче како овошна торта. Во позадина, навестувања на нане, бел пипер и зелени ореви додаваат на целокупната привлечност.
Вкус: Средно-полн во структурата, виното е пријателско и еластично со нежни танини, иако во изобилство, слатка, заокружувачка полност со елегантно сув крај.
Потенцијал за зреење: Можеби најдобро на возраст од околу три до пет години, но треба да трае двоцифрено со доволно зреење.
Спарување со храна: Ова разновидно вино што лесно се спарува со храна најдобро ќе ги надополни сочните плескавици со сокови со додатоци од камембер и компот билтонг пици со сино сирење и карамелизиран кромид.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:
Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “HILL & DALE, PINOTAGE 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *