ILIEV WINERY, SYRAH 2021, 0.75L

499 ден

SKU: ВИНОИЛИЕВСИ Категории: , , ,

Сирах е суво црвено вино со длабока рубин- црвена до виолетова нијанса, со
полно тело кое изобилува со танини. Има силен овошен вкус кој е долготраен и во
сооднос со танините има вкус на боровинки и капини.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

,

% алкохол:

,

Земја:

,

Македонски винарии:
Сорта:

,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ILIEV WINERY, SYRAH 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *