IMAKO VINO, CONSTELLATION CABERNET SAUVIGNON, 0.75L

920 ден

SKU: ИМАКО.К.К.СОВИЊО Категории: ,

Суво црвено вино добиено од сортата Каберне Совињон. Се одликува со длабока рубин црвена боја со темно црвени нијанси. Изразени ароми на ситнозрнесто црвено овошје и црвена пиперка надополнети со зачински ноти на црн бибер. На вкус изобилува во црвено овошје и печени црвени пиперки надополнет со зачински ноти на мелен сладок корен кои му даваат дополнителна комплексност. Многу богато и екстрактивно вино со полно тело, меки и сомотести танини поткрепени со добри киселини.
Се комбинира со специјалитети од црвено месо и селектирани полномасни сирења.
Препорачана температура на служење: 16-18 °С

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, CONSTELLATION CABERNET SAUVIGNON, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *