IMAKO VINO, VRANEC BLACK DIAMOND, 0.75L

670 ден

SKU: ИМАКОБ.Д.ВРАНЕЦ Категории: , ,

Суво црвено вино добиено од сортата Вранец, зреено во дабови буриња 18 месеци. Арома на пријатна блажина на даб која се прелева во ароми на темно шумско овошје, црни сливи и црвена пиперка. На вкус има слоеви на темно ситнозрнесто овошје, џем од сливи, како и темно чоколадо со поттонови на сушени лисја од тутун и зачинска слатка нота. Елегантно и големо вино со пријатни киселини и свиленкасти танини кои ќе придонесат виното да има потенцијал за зреење во годините кои доаѓаат.

Се комбинира со специјалитети од месо како печено јагнешко, говедско и срнечко.
Препорачана температура на служење: 16-18 °С

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, VRANEC BLACK DIAMOND, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *