KARTAL WINERY, CABERNET FRANC BARRIQUE, 0.75L

1.190 ден

Моќно вино, со полно тело, но сепак елегантно. Ароми на парфем и зачински ноти на ванила и даб на нос, преминувајќи на непце каде имаме обилие на овошје како диви капини и допадливи нагласени ноти на темно чоколадо кои траат доста долго. Многу добро интегриран даб, земајќи во предвид дека виното е зреено 18 месеци во буриња.

Дополнителни Информации

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY, CABERNET FRANC BARRIQUE, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *