KUVIN WINERY, LUNA TEMJANIKA, 0.75L

560 ден

SKU: КУВИН ТЕМЈАНИКА Категории: ,

Суво бело вино со регионално потекло. Виното е со нежни мускатно – цветни ароми. Свежо и префинето со нежна жолто-сламеста боја и зелена рефлексија која дава прекрасна бистрина. Мирисот на ова вино е со арома на пролетни цветови и бозел. При консумирање во устата и грлото, дава убаво избалансирана хармонија со пролетен вкус. Виното е суво, но нежно слади. Се служи на температура од 8-10°C. Најдобро е да се комбинира со морска храна, чоколадни и овошни десерти, како и со јаткасто и суво овошје.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KUVIN WINERY, LUNA TEMJANIKA, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *