KUVIN WINERY, MAKEDONSKI JUNAK VRANEC, 0.75L

290 ден

Квалитетно, црвено, суво вино. Се одликува со темна рубин, црвена боја. На мирис потсетува на зрела вишна и шумско овошје, со тонови на ванила кои оставаат дополнителен вкус на полност и топлина. Богато со алкохол и екстракти што го прави препознатливо.

Се служи на температура од 16-18°C  со дивеч, печено свинско и телешко месо.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KUVIN WINERY, MAKEDONSKI JUNAK VRANEC, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *