LAZAR WINERY, PINOT NOIR SPECIAL EDITION 2018, 0.75L

650 ден

SKU: ВИНО ЛАЗАРПИНО Категории: ,

Линијата на вина Special Edition се состои од типови на вина од различни сорти. Секое вино е произведено за да го претставува специфичниот тероар на лозовите насади на Тиквшекиот вински регион. Вината се овошно ориентирани, со средна до висока кислеост и средно тело. Тие ја претставуваат и премиум технологијата на винопроизводство, уникатниот тероар и модерната комбинација на стилови на вино.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, PINOT NOIR SPECIAL EDITION 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *