LAZAR WINERY, MINERVA BARREL FERMENTED 2022, 0,75L

1.050 ден

SKU: ВИНО ЛАЗАРМИН Категории: ,

Престижно суво бело вино со изразит јужен темперамент од најдобрата селекција на сортата грозје Шардоне со полно тело, ферментирано и 12месеци одлежано во дабови буриња за негова исклучителна комплексност, нежна кремаста структура, луксузни ароми и вкусови на слатка маракуја, жолта зрела јаболка, свеж ананас, нежен путер, тост, крем бруле, ванила, свежо печен кроасан, ливадски мед, лешник и бадем.

 

12-14°С

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, MINERVA BARREL FERMENTED 2022, 0,75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *