LAZAR WINERY, PEARL BLANC DE ROSÉ, 0.75L

670 ден

Категории: ,

Суво розе пенливо вино направено по шармат технологија од специјална селекција на сортата Pinot Noir и долгогодишно одлежување на талог, со нежна розе боја, кремаста пенливост, ароми на ситно овошје и заводлива цветна завршница.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, PEARL BLANC DE ROSÉ, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *