LAZAR WINERY, PEARL FRIZZANTE ROSE

200 ден1.521 ден

Суво пенливо вино направено по шармат технологија со нежна розе боја и кристална рефлексија. Заводливиот вкус на меурчињата, возбудливо во носи во светот на аромите на ситно шумско црвено и презреано цитрусно овошје, додека освежителната киселост и лесно тело Ви будат апетит и чувство на префинетост.
Се препорачува да се служи добро изладено на температура од 4-6°С.

Ви го препорачуваме да го уживате во друштво како освежителен пијалак или во комбинација со лесна пржена храна, пржена речна риба и салати од свежо овошје.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

% алкохол:

Достапни волумени:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, PEARL FRIZZANTE ROSE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *