LAZAR WINERY, SAUVIGNON BLANC 2020, 0.75L

650 ден

Категории: ,
Бренд ЛАЗАР ВИНАРИЈА
Регион Стоби, Тиквешки регион
Сорта на грозје Совињон бланк
Боја Зелено – жолта
Арома Егзотично овошје, зелени, хербални, цвет од праска, цитрусни ароми
Вкус овошни киселини, сочен
Структура (тело) неповторлив финиш
Киселини освежителни
Остаток на шеќер Суво
Алкохол – % 14

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, SAUVIGNON BLANC 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *