LOUIS ROEDERER, BRUT NATURE 2009, 0,75L

5.590 ден

SKU: 800122 Категории: , ,

Brut Nature првенствено претставува вино, а потоа и шампањ. Импулсивно и бистро, совршено вино кое е модерно, зрело и подготвено за пиење со свеж, чист, скоро апстрактен стил и извонредна прецизност.
Елегантно, светло и кремасто со светол килибарен сјај.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LOUIS ROEDERER, BRUT NATURE 2009, 0,75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *